skeletons.hokejbalsenec.sk
turnaj . hokejbalsenec.sk
HbK Skeletons Senec

Turnaj Dni obce Bernolákovo 2015

Dátum: 09.06.2015 Autor: Marek #10

V piatok 5. júna 2015 sa za krásneho slnečného počasia konal v športovom areáli Jána Popluhára v Bernolákove hokejbalový turnaj. Náš tím SKELETONS Senec mal opäť tú česť byť súčasťou športového sviatku z príležitosti Dní obce a to popri týmoch Réca Devils, Čeklíski Orli a Bernolákovom. Odohrali sme 3 zápasy, z ktorých dva skončili našou prehrou a jeden víťazstvom po samostatných nájazdoch. V celkovej klasifikácií nám nakoniec s 2 bodmi patrilo len štvrté miesto.

Bernolákovo 5.6.2015


Na turnaj sme prišli v početnej 15 člennej zostave s omladeným kádrom s cieľom vyhrať aspoň jeden zápas a neskončiť posledný. Vzhľadom na výsledky posledných 50 ligových stretnutí, v ktorých sme vždy ťahali za kratší koniec, sa turnajový cieľ mohol javiť, ako príliš smelý. Cieľ sa nám však podarilo naplniť len na polovicu s konštatovaním vyrovnaných výsledkov a dôstojným vystupovaním nášho mesta Senec.

Zostava Skeletons Senec : Marušinec – Sevský, Schweighofer, Kralik, Kusý - Susko, Režňák, Lupták, Hvorkový – Bartek, Svitek, Jančovič, Szakál – Zálesňák, Petrikovič /White Eagles

Po bilancii 3 strelených a 49 inkasovaných gólov ostatných troch zápasov súťaže sa vyjadrili na ligovej schôdzi dvaja zástupcovia iných mužstiev, že Skeletons nepatrí do ligy a nebaví ich s nami hrať. Táto informácia nás nabudila a rozhodli sme sa dokázať nie len súperom, ale predovšetkým sebe, že máme naviac. Najskôr sme pristúpili k analýze predchádzajúcich výsledkov, zintenzívnili tréningový proces v oblasti frekvencie, techniky, kondície a metodiky hry, ako takej. Predovšetkým ochota a chcenie tento dlhodobí proces udržiavať a ďalej rozvíjať. Navyše plánujeme organizovať a zúčastňovať sa spoločných akcií konaných mimo hokejbalového ihriska a tým mať možnosť viac spoznať výnimočné vlastnosti druhých spoluhráčov a dať príležitosť vytvoriť kamarátske vzťahy.

Vzhľadom na vyššie spomenuté som ako tímový zástupca Skeletons pre taktiku hry cítil zodpovednosť za turnajové výsledky. Vždy radšej spoluhráčov pochválim za predvedenú hru a preto mi nebolo príjemné oznámiť kamarátovi spoluhráčovi, že v daný zápas bude hrať menej, vôbec, alebo v inej fáze hry. Pri nasadzovaní jednotlivých hráčov do zostavy som vychádzal z momentálnej výkonnosti a účasti na tréningoch. A navyše, keď nám rozlosovanie určilo hrať dva zápasy po sebe, prihliadal som aj na kondíciu s cieľom udržať vysoké tempo hry. Súčasne vyskúšať jednotlivcov na rôznych pozíciách v rôznych zloženiach. Prísť s niečím novým, radikálnejším, bolo z mojej strany azda až príliš odvážne, čo vyvolalo v prestávke po 2 zápase vlnu búrlivej diskusie. Avšak ako sa hovorí, detaily by mali a aj zostanú v kabíne.

V prvom zápase s Récou sme odohrali najlepší polčas na turnaji. O naše vedenie 1:0 sa postaral Pali a Devils dlho nevedeli nájsť recept na našu checking line, ktorú výborne viedol Tono. Obranu súper zlomil, až v závere prvej časti a vyrovnal na 1:1. V druhej polovici stretnutia Réca preradila na vyšší stupeň obrátok, zvýšila početnosť streľby a troma rýchlymi gólmi strhla víťazstvo na svoju stranu. Zápas sme nevzdali a hrali až do záverečného hvizdu, čoho dôkazom bolo zníženie konečného výsledku na 2:4 pre Recu Devils našim najlepším hráčom zápasu Peťom. Súper vyhral zaslúžene, keď sa pod otočenie nepriaznivého stavu podpísala predovšetkým vyspelosť a skúsenosti, ktoré u nás trochu chýbali.

Druhé meranie síl nasledovalo ihneď po skončení nášho prvého zápasu s konečným celkovým víťazom turnaja Čeklíski Orli. V prvej polovici stretnutia sme čelili enormnému tlaku súpera, ktorý si vytváral nespočetné množstvo streleckých pozícií a bolo nespochybniteľné, že nehrajú na povrchu umelej trávy prvý raz. Inkasovali sme dva góly z bezprostrednej blízkosti brány a škoda, že Oliverovi prepadol hráč, pretože súperov druhý gól bol skôr z kategórie šťastných. V druhej časti hry sa k výbornému výkonu tímu pridal Alex. Svoje schopnosti okorenil gólom na 1:2 a skorigoval konečný výsledok na rozdiel jedného gólu. V závere zápasu nám už nezostal čas na prípadné odvolanie brankára a Ivanova strela 10 sekúnd pred koncom si priestor v bráne nenašla. Najlepší hráč zápasu Skeletons Alex.

Posledné stretnutie turnaja viedol ako nehrajúci asistent Peťo. Pripravil taktiku "spáč", keď sme súpera z Bernolákova dokonale uspali. Hru sme odtiahli ďaleko od našej brány a narúšali súperovu rozohrávku. Keď už súper cítil časový tlak a do konca zostávalo pár minút, prišlo k niekoľkým brejkom na našu bránku, ktoré Majo spoľahlivo kryl. Stále bolo 0:0 a v prípade akéhokoľvek nášho víťazstva v riadnom hracom čase sme mohli skočiť na celkovom treťom mieste. K time-outu, ani preskupeniu hráčov nedošlo a Peťo vsadil na istotu cennej remízy v riadnom hracom čase, čím sme pomohli k 2. miestu chalanom z Réci. V nájazdovej lotérii bol jediným úspešným exekútorom v druhej sérií Pišta a súčasne Majo vychytal všetky pokusy Bernolákova. Zápas sme šťastne vyhrali 1:0. Úžasný výkon celého mužstva podčiarkol shoutoutom Majo a vyslúžil si honor najlepšieho hráča zápasu Skeletons.

Pri záverečnom vyhlásení výsledkov sme obdržali pohár za celkové 4. miesto z rúk starostu obce Bernolákovo pána Richarda Červienku, ktorému som sa poďakoval za možnosť zúčastniť sa hokejbalového turnaja, ktorý sa odohral v duchu fair-play a osobne mi prisľúbil účasť nášho tímu Skeletons Senec aj v nasledujúcom roku.

Marek #10 v Senci 8. júna 2015

Galéria:

Bernolákovo 5.6.2015Bernolákovo 5.6.2015Bernolákovo 5.6.2015Bernolákovo 5.6.2015

Posledné pripomienky

K tomuto článku zatiaľ nie su žiadne komentáre...
Pridať správu

Najnovšie...

Tono #13 | 19.05.2016 | 15:02
Turnaj v Páci 2016
Tono #13 | 08.04.2015 | 19:57
Tréningy 2015
staršie >
06. 2023
poutstštpisone
22.1234
23.567891011
24.12131415161718
25.19202122232425
26.2627282930
Pridať správu
Happy
Vegi a Peto K. , pokazili sta mi celu sezonu :-)
@
Miklášová
Dobrý deň,mohla by som Vám poslať info o prístroji na dezinfekciu obuvi pre športovcov?Ak áno, na akú mail.adresu?Ďakujem za odpoveď.Miklášová
@ www
Tono
Môžete si pozrieť novinky - pridal som foto zo VII. Turnaja 2014 v Senci, upravil som históriu turnajov Skeletons, v Náš tím a Senecká liga (zápasy) sa dá vybrať sezóna, pridané fotografie do galérie. Plánujem ďalšie malé úpravy. Dúfam, že sa vám bude páčiť
Pista
Zajtra to bude drsne :-), ale zvládneme to!!
tino
Chalani pome zamakame na sebe a vstaneme z popola tvrdé tréningy a po čase máme výsledok na našej strane :-)
pg44
6.11.2011 datum ktory si treba zapametat vyhra po dlhom case ze 7:0!!!
Happy
Tento rok ste neboli na turnaji v Martine? Preco? :-)
happy
A ako ste dopadli v tom Martine?
www
adminprofisu
zdravím vás, fotky z turnaja v Martine nájdete na - http://www.profissharks.estranky.sk/stranka/fotogalerie -
adminprofisu
http://www.youtube.com/watch?v=F50MbmZl4OA
ORSZÁGH CUP
V dňoch 3 a 4 apríla sa uskutočňuje hokejbalový turnaj Vladimíra Országha(ORSZÁGH CUP) v Banskej Bystrici. Cena registrácie za hráča je 5€(jedna porcia guláša zdarma) Minimum je 10 hráčov na súpiske Ubytovanie (to je na vás či sa chcete ubytovať) je 9€ (raňajky zdarma) Bližšie informácie nájdete na e-mailovej adrese caban.martin@zoznam.sk alebo andy@bbhbu.sk
Prihlásiť